Cyberbezpieczeństwo - temat nadal ignorowany w biznesie!

Informacje o prowadzeniu własnej firmy, finansach, ubezpieczeniach i wszystkim innym z tym związanym.
Awatar użytkownika
Farid-75
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2021, 20:36

Cyberbezpieczeństwo - temat nadal ignorowany w biznesie!

Post autor: Farid-75 »

Witam,
Jak wiele czasu w ciągu dnia zastanawiacie się nad cyberbezpieczeństwem? Mało? W ogóle? Radzę zacząć. Na moją firmę przypuszczono właśnie cyber atak. Już wcześniej mieliśmy problem z phishingiem, smishingiem itp. Nie wiecie, co to? Ha! Ja też nie wiedziałem, ale jak kilka dni temu wszystko nam padło a do klientów zaczęły zasyłać się maile z oprogramowaniem wyłudzającym dane, to szybciutko się nauczyłem. Nie będziemy już tak lekkomyślni. Właśnie znalazłem receptę na zaporę przed tym złem: WAF Polecam wszystkim zastanowić się nad tym tematem. Pamiętajcie - wrogiego oprogramowania lata wszędzie pełno a wy nawet nie zdajecie sobie z tego sprawy!!
alegowo

Re: Cyberbezpieczeństwo - temat nadal ignorowany w biznesie!

Post autor: alegowo »

Ja to jednak sobie sprawdzam najróżniejsze kwestie do mojego biznesu i łączność 5g mnie ciekawi. Może warto się na tym skupić? Może to jest ważną kwestią i nie należy sobie tego jakoś inaczej omawiać, jak tylko pod kątem plusów?
ilunois

Re: Cyberbezpieczeństwo - temat nadal ignorowany w biznesie!

Post autor: ilunois »

Zastanawiam się, bo mój biznes ostatnio podupadł i mam naprawdę duży problem z tym, ale jak wiadomo, wszystko jest trudne. No i ja się zastanawiam, jak powinna wyglądać restrukturyzacja i jej przykłady sprawdzam w sieci. Mam nadzieję, że warto sobie to omówić i coś powiedzieć. Dla mnie to jest trudny temat, ale lepiej zmieniać, niż zamykać.
kotusia

Re: Cyberbezpieczeństwo - temat nadal ignorowany w biznesie!

Post autor: kotusia »

U mnie sporo jest kwestii, które budują w nas przekonanie, że jednak dla mnie urządzenia klimatyzacyjne to cel sam w sobie i nie mogę w biznesie czegoś innego założyć. Po prostu, w biurach nie da się oddychać, dlatego zależy mi na czymś sensowniejszym. Może jednak warto to sprawdzić ?
dzastaa988

Re: Cyberbezpieczeństwo - temat nadal ignorowany w biznesie!

Post autor: dzastaa988 »

Użytkownicy internetu niejednokrotnie się narażają na różnego rodzaju zagrożenia, czasem nawet nie zastanawiając się nad tym, co się dzieje i jak w ogóle podjąć się takiego zabezpieczenia. Niemniej jednak świadome korzystanie z sieci wymaga wiedzy. I tu security awareness training macie ku temu możliwości.
ODPOWIEDZ