najlepsze źródło ciepła do domu

Życie codzienne, nasze wątpliwości, porady. Tutaj masz szansę porozmawiać o swoim domu, rodzinie czy zainteresowaniach.
Awatar użytkownika
Natan-68
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2022, 14:58

najlepsze źródło ciepła do domu

Post autor: Natan-68 »

Jakie źródła ciepła do domu uważacie za najlepsze? Jestem prawie pewny, że większość z was wskaże na pompy ciepła, bo i ja sam mogę się z tym zgodzić, mimo że swojej jeszcze nie zamontowałem. I tutaj potrzebuję waszej rady. Czy sądzicie że pompa ciepła buderus będzie dobrym wyborem? Jakie znacie wady i zalety tych modeli? Koniecznie dajcie znać, bo chcę się upewnić, dzięki ;)
pewnyDoradca

Re: najlepsze źródło ciepła do domu

Post autor: pewnyDoradca »

Buderus nie jest zły, ale wyboru powinieneś dokonać porównując dokładnie parametry pomp ciepła oferowanych przez kilku producentów. Wybieranie tylko na podstawie reputacji marki to nie do końca szczęśliwy pomysł. Jest oczywiście wiele mitów typu "producent A jest zły, a producent B dobry", ale w większości przypadków takie opowieści można włożyć między bajki. Zarezerwuj sobie najlepiej kilka godzin czasu na przestudiowanie kart katalogowych. Porównuj COP, rodzaj zastosowanej sprężarki, okres ochrony gwarancyjnej i inne rzeczy, które da się z sobą obiektywnie zestawić. Ostatecznie może się np. okazać, że pompa ciepła Viessmann będzie bardziej odpowiadała Twoim potrzebom. Jeżeli będzie interesował Cię Viessmann to na https://proheat.pl/pompa-ciepla-viessmann znajdziesz więcej informacji na temat tego producenta i oferty produktowej. Oczywiście do niczego nie namawiam. Kupisz to co sam uznasz za najlepsze.
stasiaa

Re: najlepsze źródło ciepła do domu

Post autor: stasiaa »

Z tego co mi wiadomo, to bardzo polecane są aktualnie pompy ciepła -także może faktycznie warto pójść w tym kierunku.... Nie wiem... Ja sama właśnie zastanawiam się nad ofertą https://zieloneq.pl/pompy-ciepla-wagrowiec/ , bo w końcu trzeba iść do przodu i stawiać też na ekologiczne rozwiązania.

altana drewniana z grillem
ODPOWIEDZ