Kupić czy zbudować dom?

Chcesz zainwestować w jakąś nieruchomość? Jest duża szansa, że inni użytkownicy Ci doradzą. Nie krępuj się ;)
Awatar użytkownika
sergiusz93
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2021, 21:57

Kupić czy zbudować dom?

Post autor: sergiusz93 »

Witam! Gdybyście mieli wybór, to zdecydowalibyście się na gotowe domy na sprzedaż czy jednak na budowę własnego domu? Zdaje się, że wiele osób zmaga się z podobnym zagadnieniem. Jestem ciekawy, które rozwiązanie uważacie za korzystniejsze ;)
nunuś

Re: Kupić czy zbudować dom?

Post autor: nunuś »

Moim zdaniem, jeśli mamy fundusze i czas, żeby zarządzać, to lepiej zbudować dom. Mamy wtedy dosłownie to, czego potrzebujemy. A skoro o tym mowa, to wiem na przykład, że firma MG Projekt ma bardzo fajne rysunki i na pewno znajdziecie coś dla siebie. Mi się podoba projekt Zosia 3 https://www.mgprojekt.com.pl/zosia-3 .
america

Re: Kupić czy zbudować dom?

Post autor: america »

Budować, jeśli macie na to środki i czas. Albo kupić do remontu, to źle też nie wygląda, Największe problemy z pozwoleniami będziemy mieli z głowy. Co wy na to? Ja na razie uważam, że to dobry plan, ale chętnie dowiem się, jak wy to widzicie. A co do wykończenia, to płytki z cegły mi się podobają. Warto coś takiego kupić? Jak myślicie?
Devil93

Re: Kupić czy zbudować dom?

Post autor: Devil93 »

A to w sumie jak chcecie, ale jeśli już remontować, to ja Was uczulę na jeden element. Przy zakupie domu w lecie, warto sprawdzić systemy grzewcze. Zimą potem może być za późno, a uszczelnianie komina nie jest tak łatwo wykonać, czy też inne naprawy. Nie chcę za dużo mówić, ale wydaje mi się, że dobrze o tym pomyśleć.
bogata

Re: Kupić czy zbudować dom?

Post autor: bogata »

Zawsze marzył mi się ogromny dom z wielkimi psami. Czemu? Nie wiem. Ale wiem jedno, że nie wiedziałam, że wiąże się z tym więcej sprzątania. Za niedługo będę miała takie cudo https://www.mgprojekt.com.pl/willa-floryda-4. Troszkę się obawiam.
ODPOWIEDZ